Bradley, který je fanouškem fotbalového týmu Sunderland, ve středu večer pomohl zahájit fotbalové utkání proti Chelsea, kdy vstřelil penaltu pro svůj tým. Klub Sunderland chlapce již v minulosti pozval na zápasy jako čestného hosta.

Bradleyho případ vzbudil velký ohlas na sociálních sítích; jemu věnovaný twitterový účet sleduje skoro 27.000 lidí. S nápadem poslat chlapci vánoční pohlednice přišel fanoušek fotbalového Evertonu. Pohlednice, ale i dary a peníze chodí ze všech koutů světa, například i z Nového Zélandu nebo Jižní Koreje.

Čtěte také: VIDEO: Splněný sen. Chudý chlapec s igelitovým dresem se setkal s Messim

Lékaři chlapci v roce 2013 diagnostikovali neuroblastom, což je nejčastější zhoubný nádor u dětí. I přes léčbu, na kterou dárci přispěli 700.000 librami (asi 22,5 milionu korun), se nemoc v červnu vrátila. Lékaři oznámili, že se jedná o nevyléčitelnou formu a že chlapci zbývá jen pár měsíců života. I tak ale Bradleyho v příštím roce čeká další kolo chemoterapie.

Rodina malého Bradleyho poděkovala všem dárcům a sdělila, že chlapec je ohromen neuvěřitelnou odezvou a podporou z celého světa. Rovněž zveřejnila video, ve kterém Bradley děkuje všem svým příznivcům za dary a podporu a přeje krásné Vánoce.