Musk poprvé označil Unswortha za pedofila v červenci letošního roku, když záchranář zavrhl jeho plán na využití miniponorky k záchraně thajských chlapců ze zatopené jeskyně. Za své výroky se sice později omluvil, na konci srpna však znovu přilil olej do ohně, když serveru BuzzFeed napsal, že je divné, že ho Unsworth nežaluje.

„Je to starý běloch z Anglie, který do Thajska jezdil třicet nebo čtyřicet let, než se přestěhoval do města Chiang Rai kvůli dětské nevěstě, které v té době bylo teprve 12 let. Pokud jde o údajnou žalobu, která se objevila teprve poté, co jsem na případ znovu upozornil, tak ku*va doufám, že se se mnou bude soudit,“ uvedl miliardář mimo jiné v e-mailech, v nichž vedení redakce vyzýval, aby na Unswortha zaútočila.

Americký miliardář Elon Musk
Je to znásilňovač dětí. Elon Musk znovu zaútočil na thajského záchranáře

Podle BuzzFeed není jasné, zda má Elon Musk k dispozici nějaké důkazy, kterými by svá tvrzení mohl podložit. Unsworthova thajská žena Woranan Ratrawiphukkun však novinářům řekla, že s partnerem žije již více než sedm let a ani věk neodpovídá. Ratrawiphukkunové je totiž čtyřicet let.

Nařčení odmítli i jeho kolegové

Muskova nařčení již dříve odmítli i australští potápěči Richard Harris a Craig Challen, kteří se na záchraně chlapců podíleli. „Vern je skvělý chlap a byl naprosto nepostradatelným členem týmu. Asi si ho plete s někým jiným,“ řekl Harris.

Chlapci byli v jeskyni Tham Luang uvězněni od soboty 23. června, kdy je v ní překvapil přívalový liják a náhlé vzedmutí vody, která zatopila vchod do jeskyně. V omezených a vlhkých prostorách museli vydržet víc než dva týdny, přičemž na záchranné misi pracovalo zhruba devadesát lidí.

Elon Musk na slavnostním představení nového modelu Tesly
Kde jsou slíbené peníze? Muskovi hrozí kvůli manipulaci s kurzem akcií soud