Malý princ bude navštěvovat jednu ze čtyř elitních škol - soukromou přípravnou školu Thomas´s Preparatory School v Battersea na jihozápadě Londýna. Podle serveru Reuters zde stojí roční školné 18 tisíc liber, tedy více než 580 tisíc korun.

George dorazil ke škole se svým otcem, princem Williamem, krátce před devátou hodinou ranní a do budovy pak vešel postranním vchodem. William pak představil nervózně vypadajícího prince George jeho učitelce Helen Haslem. Ta posléze doprovodila královské duo do své učebny.

Co se týče fotografů a médií, jednalo se méně sledovanou událost. Na rozdíl od prvního dne prince Williama, kterého poprvé do školy doprovázely davy fotografů, malého prince George na přísné nařízení Cambridge sledovala pouze jedna televizní kamera a jeden fotograf.

Malý princ byl oblečen do povinné školní uniformy, která zahrnuje svetr s červeným lemováním se znakem školy, námořní šortky a ponožky pod kolena.

Škola umožňuje navštěvovat až 24 kroužků. Princ George bude moci chodit do debatního kroužku, učit se italsky, šermovat, naučit se základy filozofie, baletu nebo hrát golf.

Prince měla původně do školy doprovodit i jeho matka, vévodkyně z Cambridge, avšak z důvodu akutních těhotenských nevolností se nemohla zúčastnit. "Vévodkyni z Cambridge bohužel stále není dobře," potvrdil dnes Kensingtonský palác. Vévodkyně zrušila i další veřejné události do konce týdne.

V pondělí Kensingtonský palác totiž oznámil, že William a Kate čekají po Georgovi a nyní dvouleté Charlotte už třetího potomka. Zároveň ale sdělil, že stejně jako při předchozích dvou těhotenstvích Kate trpí silnou nevolností.

Malý princ George a jeho mladší sestra Charlotte budí stejně velký zájem médií jako jejich rodiče. Objevili se také na předních stranách mnoha časopisů po celém světě a zúčastnili se oficiálních akcí, které zahrnovaly například návštěvu Polska a Německa.