„Co to je?" zeptala se kamarádka. „To je jídlo budoucnosti," odvětila Carole 
a ukázala na sklenici tmavé tekutiny Huel, „superjídla", které nevytváří ekologickou zátěž ani neškodí zvířatům. Navíc tělu poskytuje dokonale vyváženou směs živin 
v jedné porci.

Carolina kamarádka si nápoje opatrně usrkla, ale výsledek ji nepotěšil. „Má to takhle chutnat?" ptá se. „To je dobrá otázka," odpovídá Carole. „Chutná to jako nějaká drť s vodou. Po vypití se dostaví nepříjemný dojezd chutí, které jsou zároveň sladké i hořké a zůstávají na patře několik minut," popisuje pro britský list Guardian. „Připomíná mi to medicínu na odčervení," podotýká ironicky její kamarádka.

„Příliš dlouho se jídlo dělá tak, aby co nejlépe chutnalo. Výsledkem jsou komplikované recepty, které jsou náročné na přípravu. Nákupy vám navíc sežerou spoustu času," vysvětluje zakladatel společnosti Huel Julian Hearn. A co je vlastně Huel? 
Je to zkratka slov Human fuel (Palivo pro lidi). Jeho cílem není dobře chutnat. Jeho cílem je poskytnout „výživově kompletní, univerzálně dostupné jídlo s minimálním dopadem na zvířata 
a životní prostředí," stojí na webových stránkách firmy.

Huel navazuje na tradici, kterou v roce 2013 založila skupina počítačových expertů v San Franciscu, kteří na vaření neměli čas. Jejich nápoj Soylent se stal hitem u lidí, kteří chuť jídla nepovažují za prioritu. Jako bonus poslouží, že je levný a nemusíte umývat nádobí.

Problémem těchto „pokrmů" nicméně je, jak úsměvně poukazuje Guardian, že moc dobře nechutnají. Nejde však jen o chuť, například vědci, kteří usilují o vytvoření umělého masa, jež by mohlo výrazně pomoct s nedostatkem jídla v krizových oblastech, naráží na problém textury.

Umělé maso mívá tuhou konzistenci a chutí taktéž zrovna neoplývá. Výzkumníci se nyní snaží vytvářet umělé maso, jež by svou texturou připomínalo kuřecí, ba dokonce hovězí. Právě produkce hovězího masa a průmyslová produkce s ním spojená představuje významnou ekologickou zátěž. V České republice alternativu pevné stravy razí například Jakub Krejčík, autor nápoje Mana, který by měl kompletně nahradit pevnou stravu. (kap)