Cheslie Krystová, která byla v roce 2019 korunována jako Miss USA, zemřela po skoku z šedesáti podlažní budovy Orion na Manhattanu, kde měla byt v devátém patře. Naposledy byla viděna na terase ve 29. poschodí budovy.

Policie v USA vyšetřuje kriminální čin.
Kolega ho pozval na loveckou výpravu. Našli ho mrtvého s devíti kulkami v zádech

„S velkým zármutkem sdělujeme úmrtí naší milované Cheslie,” uvedla její rodina v prohlášení pro CNN. „Její zářící světlo inspirovalo ostatní po celém světě s její krásou a silou. Starala se, milovala, smála se a zářila.”

Bývalá vítězka soutěže krásy před smrtí ještě zveřejnila fotku na Instagramu. „Kéž vám tento den přinese odpočinek a mír,” napsala komentář ke své fotografii.

Bojovala za sociální spravedlnost

Cheslie Krystová byla právničkou, která se snažila pomoci reformovat americký soudní systém. Měla licenci k provozování praxe ve dvou amerických státech - Severní a Jižní Karolíně. Získala tři tituly ze dvou univerzit. Právnický titul a MBA absolvovala na Wake Forest University a svou bakalářskou práci dokončila na University of South Carolina, kde byla rovněž dráhovou atletkou.

Pocházela ze Severní Karolíny a věnovala se občanskoprávním sporům pro právnickou firmu. Také pomáhala vězňům, kteří byli pravděpodobně nespravedlivě odsouzeni, získat nižší tresty, a to zdarma.

Herec Gaspard Ulliel.
Zemřel herec Gaspard Ulliel, tragicky zahynul na lyžích. Kolegové jsou zdrcení

„Cheslie ztělesňovala lásku a sloužila druhým, ať už prostřednictvím své práce jako právnička bojující za sociální spravedlnost, jako Miss USA a jako hostitelka na Extra,” bylo uvedeno v prohlášení. „Ale co je nejdůležitější, tak jako dcera, sestra, přítelkyně, mentorka a kolegyně. Víme, že její vliv bude nadále žít.”

Také pracovala jako korespondentka zábavního zpravodajského webu ExtraTV.

„Máme zlomená srdce,” uvedla společnost v prohlášení. „Cheslie nebyla jen důležitou součástí naší show. Byla milovanou součástí naší Extra rodiny a ovlivnila celý štáb. Vyjadřujeme nejhlubší soustrast celé její rodině a přátelům.”

Kromě práce v právu provozovala blog o módě s názvem White Collar Glam, věnující se dámským pracovním oděvům.