Högel je označován za největšího sériového vraha v dějinách Německa. Své oběti zabíjel v letech 2000 až 2005 na klinikách v severoněmeckých městech Oldenburg a Delmenhorst, jak prokázla komise Kardio (zvláštní komise složená ze státních zástupců a policistů). Komisaři se snažili všechny vraždy objasnit téměř tři roky.

Högel byl nakonec odsouzen za vraždu 85 pacientů. Loni byl nově obžalován z vraždy 98 lidí, dohromady mu tak byla přičítána vina za rovnou stovku vražd. V pěti případech obžalovaný vinu popřel a na zbylé oběti si údajně nepamatuje. Nevyloučil ale, že i v nich zabíjel.

Bývalý ošetřovatel Niels Högel
Německý ošetřovatel zavraždil 90 pacientů. Odhalili jej po deseti letech

Deník Bild v minulosti uvedl, že policie vyšetřovala více než dvě stovky podezřelých případů. Museli zkontrolovat stovky záznamů pacientů a bylo nutné exhumovat ostatky 99 lidí. U 48 z nich došli k závěru, že je bývalý ošetřovatel zavraždil. 

Podával léky, které způsobily srdeční selhání 

V roce 2015 poslal soud v Oldenburgu ošetřovatele na doživotí za dvě vraždy, dva pokusy o vraždu a dva případy těžkého ublížení na těle. Ve stejný rok se Niels H. doznal ke zhruba devadesáti činům, při nichž podle něj zemřelo asi 30 pacientů. Na klinice v Oldenburgu pracoval Niels H. v letech 1999 až 2002, v nemocnici v Delmenhorstu pak v letech 2003 až 2005.

U soudu Niels Högel přiznal, že těžce nemocným pacientům injekčně podával lék na srdeční arytmii Gilurytmal, ale také betablokátor Sotalex. Léky následně způsobily srdeční selhání. Muž se poté snažil pacienty oživovat, aby před kolegy vypadal jako hrdina.

Na jeho činy se přišlo až v červnu 2005, kdy ho jedna ze zdravotních sester viděla, jak pacientovi podává lék, který vůbec nemá dostávat. Celý rozsah jeho zločinů však vyšel najevo až o deset let později.

Německá média již dříve upozorňovala také na přístup obou nemocnic a selhání jejich kontrolních orgánů. Vyšetřovatelé nyní tedy zjišťují, jak je možné, že se na zločiny nepřišlo mnohem dříve.

Policisté na místě střelby v Curychu, kde šedesátiletý Švýcar zadržoval jako rukojmí ve svém bytě dvě ženy a vyhrožoval, že je zastřelí. Policie po vniknutí do bytu našla všechny tři osoby mrtvé.
Obětí střelby v Curychu je i Češka. Švýcar ji držel jako rukojmí