Gregg v pátek řekl, že se kvůli tomu obrátil na nynějšího viceprezidenta Joea Bidena, který tehdy působil v Senátu. Vysvětloval mu, že mladý Kim by měl být pozván, protože se mu dostalo vzdělání v zahraničí, uměl trochu anglicky a v budoucnosti se měl dostat k moci na celá desetiletí.

Podle Gregga byl ale jeho nápad smeten ze stolu z obav, co by si o tom pomysleli republikáni. Diplomat si myslí, že by přitom návštěva USA mohla Kima hluboce ovlivnit natolik, že by to prospělo vztahům mezi oběma zeměmi.

Gregg, který ostře kritizuje americkou politiku vedenou vůči Severní Koreji za nynějšího prezidenta Baracka Obamy i jeho předchůdce George Bushe, řekl, že dostal odpověď, že by případné jednání Kima s nejvyššími americkými představiteli bylo jakousi odměnou za špatné chování.

Gregg tvrdí, že Obama nikdy neměl u sebe nikoho, kdo by skutečně rozuměl tomu, co se děje v Severní Koreji, a že nebylo učiněno nic pro to, aby se vztahy mezi oběma stranami zase zlepšily. Přitom by Kim údajně chtěl s USA jednat.