Kadyrbajev je obviněn z maření spravedlnosti a ničení důkazů a původně prohlásil, že je nevinný. Jeho právník Robert Stahl ale bez dalších podrobností sdělil, že ve čtvrtečním slyšení svůj postoj v této věci změní. Kadyrbajev podle vyšetřovatelů spolu se svým krajanem Azamatem Tažajakovem, jehož porota minulý měsíc uznala vinným, po atentátu na Džocharovu žádost odnesl z jeho pokoje na kolejích batoh s pyrotechnikou a notebook.

Kadyrbajevovi a Tažajakovi hrozí až 25 let vězení. Soud s Tažajakovem začal na počátku července a byl to vůbec první z několika připravovaných procesů se čtyřmi kamarády Džochara Carnajeva. Dalšími jsou Američan Robel Phillipos, který je obviněn z lhaní vyšetřovatelům. Čtvrtým je Chajrulložon Matanov z Kyrgyzstánu, který podle obžaloby smazal ze svého počítače soubory potřebné k vyšetřování a rovněž lhal policistům.

Džochar Carnajev byl obviněn ve 30 bodech obžaloby, ale vinu popřel. Podle obžaloby spolu s bratrem Tamerlanem umístili 15. dubna 2013 v cíli mezinárodního maratonu dvě bomby ukryté v černých pytlích. Tamerlan zemřel loni 19. dubna při přestřelce s policií, Džochara policie dopadla o den později a soud s ním má začít v listopadu. Hrozí mu trest smrti.