Třiadvacet procent Američanů uvedlo, že za poslední rok nemělo ani jednou sex. A mezi nimi mají překvapivě vysoký podíl mladí muži, kteří tvrdí, že strávili rok "v celibátu". Osmadvacet procent mužů ve věku od 18 do 30 let se svěřilo, že to je jejich případ.

Jejich podíl se od roku 2008 téměř ztrojnásobil. U žen této věkové kategorie autoři průzkumu tak strmý nárůst nezaznamenali: loni rok bez sexu prožilo 18 procent z nich, což je o osm procentních bodů více než v roce 2008.

Internet vs. sexuální život

Celkový nárůst lidí, kteří v posledním roce sexuálně abstinovali, vědci vysvětlují tím, že se mezi obyvateli Spojených států zvětšuje podíl lidí starších 60 let. Pro tento jev mezi mladými lidmi nabízejí různá vysvětlení. Jedním z nich je rozšíření nových technologií, které se podle nich zřejmě podepsalo na sexuálním chování Američanů.

„V současnosti se toho dá v deset hodin večer dělat daleko více než před dvaceti lety,“ připomíná psycholožka Jean Twengeová ze státní univerzity v San Diegu. „Streamování videí, sociální média, herní konzole, spousta dalšího,“ vyjmenovala, co mladé Američany pravděpodobně odvádí od sexu.