K explozi došlo kolem deváté hodiny ranní v pekařství Hubert na rohu ulic Saint-Cecile a Rue de Trevise, kde byl předtím hlášen únik plynu. Potvrdili to pařížští hasiči s tím, že zraněno bylo 36 lidí. 

"Dvanáct lidí, včetně tří hasičů, bylo zraněno vážně. Dalších 24 lidí má méně vážná zranění," řekl mluvčí pařížských hasičů Eric Moulin. "Mezi dvanácti vážně zraněnými jsou dva hasiči a tři civilisté v ohrožení života," dodal.

Francouzský ministr vnitra Christophe Castaner později oznámil, že oba hasiči a další dva civilisté zemřeli. Pařížská prefektura následně upřesnila, že zemřeli pouze oba hasiči.

Odpoledne oznámilo španělské ministerstvo zahraničí, že exploze zabila i španělskou turistku, která byla se svým manželem na návštěvě Paříže. Žena zemřela v nemocnici, kam byla převezena s těžkými zraněními.  Devět lidí, včetně jednoho hasiče zůstává v nemocnici s těžkými zraněníni. Dalších 37 lidí je zraněno lehce.

Na místo dorazilo přes 200 hasičů

Exploze zničila nejen samotné pekařství, ale způsobila i rozsáhlé škody i na okolních budovách, kde vytloukla všechna okna. Na místě zasahovalo více než 200 hasičů. Ti museli mimo jiné pomocí požárního žebříku evakuovat obyvatele bytu nad pekárnou, které ohrožoval požár.

Místo exploze navštívil francouzský ministr vnitra Christophe Castaner, premiér Edouarde Philippe a pařížská starostka Anne Hidalgová. "Moje první myšlenky jsou se zraněnými a jejich blízkými," uvedl Castaner na twitteru. 

Policie požádala veřejnost, aby se nepřibližovala k místu exploze na Rue de Trevise v devátém obvodě nepřibližovali a umožnili průjezd záchranných složek.

K explozi došlo v době, kdy v Paříži panují přísná bezpečnostní opatření v souvislosti s očekávanými dalšími protesty žlutých vest. K těm by mělo dojít později během dne.