Tara se stala miláčkem sociálních sítí poté, co loni v květnu zveřejnil otec šestiletého Jeremyho Triantafila záznam bezpečnostní kamery, na němž je vidět její bleskový výpad. K nic netušícímu malému chlapci jezdícímu před rodinným domem na odrážedle, se zezadu přiblížil sousedův pes, kříženec labradora a čau-čau. Zakousl se dítěti do nohy, stáhl ho z odrážedla a patrně hodlal v útoku pokračovat, nebýt Tary. Ta do psa ve velké rychlosti narazila, přiměla ho k útěku a ještě ho pro jistotu pár metrů pronásledovala, než se vrátila ke svému pánovi.

„Byli jsme tak ohromeni statečností Tary a její rychlou akcí, že se výbor rozhodl, že takto jedinečná kočka se má stát psím hrdinou," uvedl v prohlášení výbor losangeleské Společnosti pro předcházení krutosti na zvířatech, který cenu udělil již po třiatřicáté.

Jeremy, který trpí nespecifikovanou formou autismu, tráví podle svého otce s kočkou hodně času a Tara se jej vždy snaží ochraňovat. „Když Jeremy spadne z kola, hned přiběhne. Když začne křičet, hned přiběhne," popsal vztah chlapce a zvířete otec.

Kromě Tary mají v rodině ještě psa, s nímž prý kočka vychází dobře.