Podle Sísího se ponorka, která je ve vlastnictví egyptského ministerstva ropného průmyslu, zapojila do pátrací operace, která ve Středozemním moři asi 300 kilometrů od egyptských břehů pokračuje už čtvrtý den. Měla by pomoci objevit trup letounu a zejména černé skříňky. Ty obsahují záznamy o průběhu letu a jsou klíčové pro další vyšetřování, které by mělo objasnit příčiny pádu stroje.

Sísí zdůraznil, že vyšetřování zatím stále pracuje s celou řadou hypotéz a žádnou z nich neupřednostňuje. Téměř stejná slova volil v sobotu francouzský ministr zahraničí Jean-Marc Ayrault. Oba tak vyzývají média ke zdrženlivosti poté, co se objevily informace o chybových hlášeních vyslaných z letadla krátce před jeho pádem.

Francouzský úřad pro bezpečnost civilního letectví (BEA) v sobotu potvrdil, že letadlo vyslalo například automatickou zprávu o detekci kouře na palubě.

Stroj mířící z Paříže do Káhiry, na jehož palubě bylo 56 cestujících a deset členů posádky, zmizel z obrazovek radarů ve čtvrtek brzy ráno krátce před plánovaným přistáním v egyptském hlavním městě. Mezi oběťmi je 30 Egypťanů, 15 Francouzů a občané dalších zemí. Havárii potvrdil teprve v pátek nález prvních pozůstatků letadla.