„Někdy mám dojem, že si Britové myslí, že jsme Velkou Británii opustili, ale všechno je jinak. Ve Velké Británii se neuskutečnila žádná skutečná kampaň před referendem ve smyslu informační kampaně. Britové, včetně vládních ministrů, pouze nyní objevují, kolik otázek to vyvolává,“ řekl Juncker.

Britská premiérka Theresa Mayová
Mayová ustoupit nehodlá. Volá po jednotě v otázce brexitu

„Pokud jde o leteckou dopravu, žádná další britská letadla nepřistanou na kontinentu. Lidé o tom neví a pravděpodobně by jim to mělo být řečeno,“ dodal.

Zmínil se přitom také o čtyřdenní povinné karanténě pro všechny psy a kočky, a to při každé cestě mezi Velkou Británií a kontinentální Evropou. To se přitom netýká pouze britských mazlíčků, ale i těch z členských zemí EU, které jejich majitelé chtějí vzít na dovolenou do Británie.

Britská premiérka Theresa Mayová
Mayová ztrácí půdu pod nohama. Proti brexitu bez dohody stojí i členové vlády

Podle Junckerových odhadů ročně opustí Evropskou unii čtvrt milionu psů a koček. „Pokud chcete jet do Británie na osmidenní dovolenou, pak možná budete muset nechat svého psa nebo kočku doma, nebo budete muset zůstat doma úplně,“ doporučil obyvatelům EU Juncker.

Sílí volání po dalším referendu

Jeho slova přicházejí krátce poté, co jeden z britských konzervativních poslanců odhalil, že tři ministři tajně podporují volání po novém referendu o brexitu.

Phillip Lee, který letos rezignoval z postu ministra spravedlnosti, burcoval během stranické konferenci Konzervativců, která se právě koná v Birminghamu, konzervativní poslance a zainteresované podnikatele. Vyzval je, aby veřejně vyjádřili své přání uspořádat druhé hlasování o odchodu Británie z Evropské unie.

Šéf labouristů Jeremy Corbyn.
Labouristé nepodpoří brexitový plán Mayové. Chtějí celní unii s EU