V letadle společnosti Smartwings Airbus A320 cestovalo podle mluvčí cestovní společnosti Travel Service Vladimíry Dufkové 178 pasažérů a členové posádky. „Letadlo letící na pravidelné lince QS 1482 z Brna do bulharského Burgasu se po přistání ocitlo mimo zpevněnou plochu vzletové a přistávací dráhy. Všichni pasažéři jsou v pořádku, z letadla vystoupili po schodech,“ řekla Deníku Vladimíra Dufková. Letiště dočasně přerušilo provoz. Lety jsou nyní odkláněny do dalšího z černomořských letovisek Varny.

Pro cestující, kteří míří linkou zpátky do České republiky, zajišťuje společnost náhradní dopravu

Podle pasažérů letadlu zřejmě selhaly brzdicí klapky a pilot se snažil letadlo zbrzdit tím, že najel na trávu vedle přistávací dráhy a tím letadlo zpomalil. Zatím není jasné, jestli se jednalo o technickou vadu, nebo chybu pilota.

K havárii českého oletadla došlo přesně na den pět let poté, kdy byl na tomto letišti spáchán teroristický útok na autobus s izraelskými turisty. Sebevraždený atentátník zabil v roce 2012 pět Izraelců a bulharského řidiče autobusu. Na letišti je dnes naplánován pietní akt.