V roce 1943 ho nacisté zatkli a poslali do nechvalně proslulého koncentračního tábora Auschwitz, odkud později putoval do Buchenwaldu.

První člověk, pro kterého šil, byl nacistický důstojník.

„Neuměl jsem prát košile, protože naše rodina měla služku. Natrhl jsem mu omylem límec. Nejdřív mě zpráskal a pak mi dal košili k opravě," vzpomínal pro deník Washington Post muž, který má dodnes na předloktí vytetované vězeňské číslo A4406.
Za příbuznými do USA emigroval dva roky po konci války jako devatenáctiletý. „Mým veškerým majetkem byla špína za nehty," řekl listu Brooklyn Daily Eagle. Nemluvil tehdy ani anglicky, uměl jen jidiš a lámaně německy.

Obleky pro Newmana či Jacksona

Dnes je jeho podnik v newyorském Brooklynu jedním z nejvyhledávanějších krejčovství v Americe. Rozhodně přitom nepatří k nejlevnějším. Obleky na míru tu stojí zhruba 1800 až 2700 dolarů (bezmála 36 tisíc až 54 tisíc korun). Ze seznamu celebrit, kterým dodnes vitální čtyřiaosmdesátník vybavil šatník, se točí hlava. Šil elegantní obleky pro herecká esa, jako je Paul Newman, a uspokojil 
i extravagantnější zákazníky, jakou byla popová hvězda Michael Jackson.

Nejcennějším úspěchem je ale zřejmě to, že služby rodáka z Podkarpatské Rusi vyhledávají už několik desetiletí američtí prezidenti.
Jako mladý zaměstnanec velké krejčovské dílny bral 
v 50. letech poprvé míry Dwightu Eisenhowerovi, který mu před lety jako spojenecký generál potřásl rukou při osvobozování Buchenwaldu. K jeho zákazníkům v průběhu let patřili i další šéfové Bílého domu jako Lyndon B. Johnson, Gerald Ford nebo Bill Clinton, vypočítává list Brooklyn Daily Eagle.

Na 11. září 2001 měl údajně domluvenou schůzku i s Georgem W. Bushem, ale po teroristických útocích z ní pochopitelně sešlo. Po několika letošních návštěvách Martina Greenfielda a jeho synů 
v Bílém domě je zjevné, že obléká i Baracka Obamu, kterého tento týden Američané zvolili prezidentem na další čtyři roky. Diskrétní krejčí ale mlčí. „O našich zákaznících žádné informace nesdělujeme," odpovídá na dotazy americkým médiím.