Bývalý ministr zahraničí a ministr kultury Kňažko bydlí v prestižní bratislavské čtvrti nedaleko památníku Slavín. Jednasedmdesátiletý herec přistihl zloděje ve svém domě v noci, když ho vzbudil podezřelý hluk.

Kromě trestného činu krádeže byl Čech Pavel Novotný obviněn z porušování domovní svobody, informovala policejní mluvčí Lucia Mihalíková. Slovenský list Nový čas  napsal, že postřeleným zlodějem je devětačtyřicetiletý muž pocházející ze Strakonic.

Milan Kňažko
Herec Milan Kňažko postřelil ve své bratislavské vile lupiče

"Vzal jsem zbraň a šel jsem se podívat. Rozsvítil jsem a v okamžiku, když se otočil ke mně, jsem měl silný pocit, že může být ozbrojen. Třikrát za sebou jsem vystřelil do oblasti nohou," popsal Kňažko incident pro televizi Joj, kterou v minulosti čtyři roky vedl jako generální ředitel.

Podle Kňažka zloděj pomocí klíčů nalezených ve vile otevřel trezor, ze kterého vzal peníze a cennosti. Odnést si chtěl zlato a šperky či peněženky herce a jeho manželky.

Ilustrační foto
Lákal z dívek intimní fotky, pak je donutil k nechutným představením

Slovenský zákon umožňuje lidem v jejich obydlí použít zbraň na ochranu života, zdraví nebo majetku, pokud jiná osoba do obydlí neoprávněně vnikne nebo v něm setrvá.

Postřelený muž stihl uprchnout z vily, přivolaní policisté ho ale dopadli na zahradě Kňažkova domu. Muž při střelbě utrpěl poranění stehna a po převozu do nemocnice se podrobil operaci.

Obžalovaný se již dříve dopisem omluvil Kňažkovi a o odpuštění požádal herce i během dnešního líčení, které trvalo hodinu a půl.  „Rád bych se ještě jednou omluvil poškozenému za veškeré příkoří, které se stalo a které vzniklo mým jednáním. Velice toho lituji," řekl.

Vyjádření lítosti je v soudním řízení polehčující okolnost. Pavel Novotný byl po poledni odsouzen ke třem rokům odnětí svobody.

Zdroj: Youtube