Redakce Charlie Hebdo obdržela od 8. června dvacítku výhrůžných textů na svou stránku Facebooku. "Hrozí se nich především zabitím několika členů redakce," uvedl k obsahu anonymních vzkazů deník Le Parisien. Podle agentury AFP redakce také obdržela 22. června poštou ručně psaný text, který hrozil smrtí a obsahoval islámské zvolání Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Autory nových výhrůžek zatím vyšetřovatelé nedopadli. "V tomto novém případu vyhrožování smrtí se nesmí nic podcenit. Autoři hrozeb budou nakonec identifikováni a budou se muset zodpovídat," citoval Le Parisien nejmenovaného vysokého státního úředníka.

Novináři Charlie Hebdo jsou pod policejní ochranou od loňského ledna, kdy dva francouzští džihádisté postříleli v sídle listu 12 lidí včetně několika karikaturistů a redaktorů. Útočníci tvrdili, že tak chtěli potrestat Charlie Hebdo za jeho karikatury proroka Mohameda. Nejen podle radikálních muslimů tím list urážel jejich víru. Redakce ale ani po atentátu neustoupila od satirických útoků na všechna náboženství.