Dvoupatrový dům z červených cihel je postaven ve stylu tudorovské gotiky a jeho hodnota se odhaduje na dva miliony dolarů (přes 45 milionů korun). Nachází se v newyorském obvodu Queens. Přespat v něm může až dvacet lidí, jimž je určeno celkem pět ložnic. Podle výpisu na Airbnb má dům internetové připojení i kabelovou televizi a hodí se "pro ideální dovolenou v New Yorku". Upozornila na to agentura AFP. 

"Rozhodli jsme se sdílet dům na Airbnb s celým světem," říká současný majitel nemovitosti, podnikatel v realitách Michael Davis. Trumpovo rodné sídlo koupil v aukci začátkem letošního roku za účelem dalšího zpeněžení a nyní ho chce pronajímat za čtyři tisíce dolarů měsíčně.

Zveřejnění na Airbnb přineslo podle Davise okamžitou poptávku. První hosty tak dům očekává už tento víkend, několik dalších srpnových termínů je podle výpisu na Airbnb zamluveno. Zatím se ale na serveru neobjevily žádné recenze. 

Dům postavil Trumpův otec Fred v roce 1940 a budoucí americký prezident v něm žil čtyři roky do doby, kdy se rodina přestěhovala do nového honosného sídla, které Trump senior vybudoval v roce 1951. Podle Davise se původní dům od Trumpova dětství příliš nezměnil - doteď se tak může pochlubit například původní kuchyní a "bohatým vybavením". 

Podnikatel získal dům v letošní lednové aukci a zaplatil za něj 2,14 milionu dolarů, což bylo o 54 procent víc, než kolik do domu vložil předchozí investor (1,39 milionu dolarů). Z nabídky na Airbnb je zřejmé, že při jeho pronajímání počítá se zájmem o prezidentův život, na nějž se snaží všude odkazovat - dům tak mimo jiné propaguje Trumpova kniha "The Art od the deal" (Umění obchodu), která je podle Davise "jedinou knihou v domě".

Podle AFP zatím není známo, co na Davisovy záměry říká sám prezident. "Já si myslím, že má rád dobrý obchod. Jeho značka vytváří hodnotu a my jsme určitě oprávněni k tomu, abychom se na ní podíleli."

Podle výpisu na Airbnb nicméně nemá pronajímatel žádný vztah ani k prezidentovi, ani k Bílému domu, ani k Trumpově mezinárodnímu konglomerátu firem The Trump Organization.