Na summitu G7 se politici předních zemí dohodli, že budou trvat na sankcích vůči Rusku do té doby, dokud nesplní dohody z běloruského Minsku o ukončení agrese na východní Ukrajině a okupaci Krymu. Jenže ze signálů, které vysílá ruská strana, Kreml se zřejmě k něčemu takovému nechystá. Naopak se snaží intenzivně budovat pevné spojení mezi Ruskou federací a anektovaným Krymem.

Rusko začalo před časem stavět most přes Kerčskou úžinu a předpokládá se, že bude dokončen pro provoz automobilů v prosinci 2018 a vlaky po něm začnou jezdit v roce následujícím. Tímto mostem by Rusko vyřešilo nevyhovující spojení mezi Rusko federací a Krymem, který Rusko anektovalo po referendu v roce 2014. V současnosti je dobudovaná polovina z mostních pilířů, most samotný bude měřit kolem 19 kilometrů, kromě vlaků a automobilů bude sloužit jako komunikace pro dodávky energií z Ruska.

Souběžně s mostem chce Rusko postavit na stejné trase i podmořský tunel na způsob tunelu, který vede mezi Francií a Velkou Británií pod Lamanšským průlivem. Protože by byl tento tunel financován částečně ze soukromých peněz, jízda v něm by byla za poplatek. Předseda krymského parlamentu Grigorij Joffe řekla agentuře RIA-Novosti, že i když nápad zatím vypadá spíše jako sen, Číňané o něm vážně uvažují. Údajně uvedli, že jsou schopni tunel vybudovat s nízkými náklady.