„Udělali jsme to – bylo nás osm – protože veganství je podvyživenost. Nemůžete z rostlin dostat více než 15 živin. Někteří z nás jsou bývalí vegani, kteří kvůli tomu onemocněli,“ řekl muž zpravodajské televizi Sky News.

Zatímco muž okusoval prasečí hlavu, byl obklopen svými odpůrci ze skupin na podporu práv zvířat, kteří drželi v rukou transparenty s nápisy: „Maso je vražda“ a „Není to jídlo, je to násilí“. Na místo nakonec přijela policejní hlídka, která protestujícího muže a další dva lidi napomenula.

Podle místních novin Brighton Argus konfrontovali protiveganského demonstranta aktivisté ze skupiny Direct Action Everywhere. Mluvčí skupiny uvedla, že muž pojídající prasečí hlavu byl vizuální připomínkou „obětí za našimi rozhodnutími“.

Loni aktivisté ze stejné skupiny vrthli do jedné z restaurací v Brightonu na protest proti tomu, že podávala svým zákazníkům maso.

Organizátoři tvrdí, že jim ve skutečnosti pomohl

„Věděli jsme o plánovaném protestu a očekávali jsme 30 demonstrantů. Objevili se tři, což je trochu smutné,“ řekl místním novinám Brighton and Hove Independent Tim Barford, manažer Vegfest UK. Svým protestem podle jeho slov i tak rozrušovali děti a členy veřejnosti, než přijela policie a oni se sbalili.

„Co bylo zajímavé je skutečnost, že jsme měli v publiku požírače masa, kteří uvedli, že je pohled na tuto revoltu povzbudil, aby se vzdali konzumace masa. Takže se zdá, že antiveganský protest ve skutečnosti povzbudil lidi, aby se stali vegany,“ dodal.