Místní požární stanice uvedla, že se žena pokoušela „pořídit selfie blízko plotu výběhu jaguára, náhle se však šelma natáhla a popadla ji za paži“.

Zoo ve svém vyjádření zveřejněném na twitteru napsala, že záchranáři byli přivoláni na žádost ženiny rodiny, přičemž jaguár se v žádném případě nenacházel mimo svůj výběh. Žena byla s poraněním na paži převezena do místní nemocnice a očekává se její plné zotavení.

„Neexistuje žádný způsob, jak zabránit lidem přelézat bariéry,“ řekl ředitel zoo Mickey Ollson zpravodajské televizi KPHO. „Občas se to děje. Přidali jsme výraznější zátarasy a pokud je lidé překonají, dostanou se do problémů,“ dodal.

Podle Ollsona je to podruhé, co stejný jaguár ublížil návštěvníkovi parku, který překročil bariéru. Zoo zvažuje přidání dalších bariér, aby zabránila dalším incidentům.

Ostatní návštěvnicí ji zachránili

Jeden z návštěvníků, Adam Wilkerson, zachytil následky útoku na video. Záznam jasně ukazuje, jak má žena rozdrásanou paži. Leží přitom na zemi a křičí bolestí, zatímco ji ostatní obklopují.

Wilkerson uvedl, že slyšel, jak žena volá o pomoc, přičemž se jeho matka snažila šelmu rozptýlit. „Moje máma se rozběhla, vzala láhev s vodou a hodila ji do klece blízko jaguára. Ten dívku pustil a šel k lahvi, za dráp měl zachycený pak už jen dívčin svetr,“ řekl KPHO.

„Když jsem pak viděl, že už dívku drží jen za svetr, a ne za její paži, chytil jsem ji za trup a vtáhl zpět,“ dodal.