„Vévoda a vévodkyně z Yorku s nadšením oznamují zasnoubení princezny Eugenie s Jackem Brooksbankem,“ píše se v prohlášení královského paláce. Eugenie a Jack se zasnoubili už začátkem měsíce v Nikaragui. Pár se seznámil před několika lety na lyžích ve Švýcarsku.

Dvojice po oznámení zásnub pózovala v obrazárně Buckinghamského paláce.

Mladší dcera prince Andrewa a vévodkyně Sarah Fergusonové bude mít svatbu – stejně jako princ Harry a Meghan Markleová – v kapli svatého Jiří na hradě Windsor.

Sedmadvacetiletá princezna Eugenie je v pořadí nástupnictví na trůn aktuálně osmá, účastní se všech královských akcí. Dříve vystudovala anglickou literaturu a historii umění a pracuje jako ředitelka umělecké galerie Hauser and Wirth. Po svatbě si ponechá svůj královský titul a bude mít možnost přijmout příjmení svého manžela.

Devětadvacetiletý Jack Brooksbank je bývalý barman, v současnosti pracuje jako manažer nočního klubu. Zároveň je i britským ambasadorem značky tequily Casamigos, kterou založili herec George Clooney a manžel Cindy Crawfordové Rande Gerber.

Tiskový mluvčí Buckinghamského paláce uvedl, že prarodiče princezny, tedy královna Alžběta II. a princ Filip – byli „velmi potěšeni a páru přejí jen to nejlepší“.

Jackovi rodiče se vyjádřili, že jsou „v sedmém nebi“ a „velmi nadšení“. „Z oznámení o zasnoubení bychom nemohli být více nadšeni,“ dodali.

K zasnoubení páru pogratulovala i britská premiérka Theresa Mayová.