Nákaza se podle čínské zdravotnické komise objevila u člověka, který přicestoval ze zahraničí. Dosud se nákaza koronavirem v pevninské Číně, která nezahrnuje Hongkong a Macao, podle tamních úřadů potvrdila u 82,887 lidí a 4633 infikovaných zemřelo.

ON-LINE zpravodajství
ke koronaviru

Čína je také v rámci svých možností připravena pomoci KLDR v boji s epidemií covidu-19. V dopise severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi to napsal čínský prezident Si Ťin-pching. Dokument podle agentury Reuters dnes citovala čínská státní televize. KLDR dosud neohlásila jediný potvrzený případ nákazy.

Si uvedl, že měl ohledně situace v Severní Koreji a zdraví tamního lidu velké obavy. Doplnil, že ho těší pozitivní výsledek severokorejské snahy dostat šíření respiračního onemocnění pod kontrolu.

Severokorejská média v pátek informovala, že vůdce Kim zaslal zprávu čínskému prezidentovi, aby mu poblahopřál k úspěchu v boji s koronavirem.

KLDR zatím neohlásila jediný potvrzený případ nákazy. Severokorejský vůdce ale zmizel 11. dubna z veřejného života a objevil se až na konci minulého týdne. Severokorejská státní média tehdy zveřejnila snímky, podle kterých se Kim zúčastnil slavnostního otevření továrny na hnojiva. V médiích se spekulovalo o tom, že se Kim stáhl kvůli koronavirové krizi nebo že zemřel.

V Číně se koronavirus potvrdil loni poprvé a země byla prvním ohniskem nákazy. V posledních dnech však místní úřady hlásí jen jednotky nových případů denně, v zasažených oblastech země se díky tomu znovu začíná rozbíhat ekonomický život.

Singapur hlásí 753 nově nakažených, většinou jde o cizince

Singapur zaznamenal 753 nových případů nákazy koronavirem, čímž počet evidovaných infekcí v městském státě vystoupil na 22.460. Naprostou většinu z nově nakažených tvoří zahraniční dělníci. S odvoláním na sdělení ministerstva zdravotnictví o tom informovala agentura Reuters.

Devět z nově zaznamenaných nemocných jsou stálí rezidenti Singapuru. Většinu z nově nakažených ale tvoří podle sdělení singapurského ministerstva migrující dělníci, kteří žijí na ubytovnách.

Městský stát Singapur, kde žije přibližně 5,7 milionu lidí, je jednou z asijských zemí nejhůře postižených pandemií nemoci covid-19, kterou koronavirus způsobuje.