Číňané roztomilého medvídka milují a nejspíš by se zde z filmu stal trhák. Ty, které o něj mají zájem, láká do svých kin Tchaj-wan, který si z Pekingu utahuje. Obě vlády jsou desítky let ve sporu, jelikož Peking neuznává nezávislost ostrovního státu a považuje jej za svou odpadlickou provincii.

Čínští karikaturisté si berou na paškál baculatého prezidenta a populárního medvídka milujícího med delšího dobu. Čínský internet v roce 2013 obletěly fotky Si Ťin-pchinga a bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy, který Peking tehdy navštívil. Obtloustlý Číňan připomínal kulatého medvídka, zatímco hubený Obama Tygra.

O rok později pak do Pekingu přiletěl japonský prezident Šinzó Abe. Internet opět obletěly obrázky Si Ťin-pchinga jakožto medvíka a Abeho jako oslíka. Memy si vysloužily obrovskou popularitu. Čínské úřady je však začaly okamžitě vyhledávat a mazat. Rok nato se pak objevil vtip, který se podle analytiků ze společnosti Global Risk Insights stal nejvíce cenzurovaným obrázkem v Číně. Šlo o Si Ťin-pchinga stojícího v jedoucím v autě během slavnostní přehlídky a hračky medvídka v autíčku.

Některé memy s poněkud černým humorem poukazují i na protesty v Pekingu na Náměstí nebeského klidu v roce 1989, při kterých armáda zmasakrovala až 10 tisíc lidí. Událost podléhá v čínských dějinách značné cenzuře.

Podle Global Risk Insights je důvodem cenzury zabránit úsilí podkopat vážnost prezidentského úřadu a Si Ťin-pchinga samotného. Medvěd se totiž stal symbolem čínského disentu. Čínská vláda totiž oficiální důvod cenzury neuvedla. 

Nejedná se o jediný Disneyho film, který asijská země zakázala. Začátkem roku nepustila do kin snímek V pasti času (A Wrinkle in Time), povolila ale příběh mravenčího muže Ant-Man and The Wasp (ten zatím nemá český název). Čína představuje pro filmový průmysl druhý největší trh na světě po USA. Počet zahraničních filmů je ale zákonem omezen na 34 za rok.

Ústřední postavou filmu o populárním medvídkovi je Kryštůfek Robin, kterého ztvárnil herec Ewan McGregor. Ten se jako dospělý setká znovu se svými přáteli z dětství a pustí se s nimi do nových dobrodružství.
Do českých kin přijde 23. srpna.

Trailer: Kryštůfek Robin