"Prostě potřebuji ještě jednou druhou šanci," zpívá Justin Bieber v písničce Sorry, vydané na jeho posledním albu. Podle britského deníku The Guardian by měl tu písničku zazpívat čínské vládě. Zakázala totiž kanadskému popovému idolu vstup do země, a to kvůli "nevhodnému chování". Podle pekingského kulturního výboru vyvolalo Bieberovo vystupování "nespokojenost mezi veřejností". Jeho vyloučení z řad umělců, kteří mohou v Číně koncertovat, je údajně potřeba, aby tak došlo k "očistě umění".

Bieber má podniknout koncem letošního roku turné po Asii jako součást své světové Purpose World Tour. V rámci této akce má naplánovány koncerty v Indonésii, v Japonsku, na Filipínách, v Singapuru a v Hongkongu. 

Popová hvězda Justin Bieber.
Cenám American Music Awards dominovali Drake a Bieber

“Justin Bieber je nadaný, ale také kontroverzní mladý zahraniční zpěvák. Doufáme, že jak bude dospívat, bude pokračovat ve zdokonalování svých slov a skutků, a stane se skutečným umělcem, jehož miluje veřejnost," uvedl ve svém stanovisku čínský kulturní výbor. Reagoval tak na dotaz jednoho z návštěvníků své oficiální internetové stránky, který se dotazoval, proč mezi zastávkami Bieberova turné schází čínská pevnina. 

Zdroj: Youtube

Podle dalšího prohlášení čínského výboru kultury se Bieber prohřešil blíže nespecifikovanými opakovanými přestupky zákona. "Podle nás byl aktérem řady příkladů špatného chování, jak ve svém osobním životě, tak při svém předchozím vystoupení v Číně, kdy způsobil pohoršení mezi veřejností," uvedl výbor. Zmínkou o Bieberově soukromí zřejmě narážel na nedávný Beiebrův skandál, kdy závodil opilý v ulicích Miami v pronajatém Lamborghini.

JUSTIN BIEBER vystoupil prvně v Česku na svém turné k desce Purpose.
RECENZE: Znavený Justin Bieber zpěvem šetřil. Atmosféru vytvořil nevídanou

Bieber není jedinou západní hvězdou, která má v Číně zákaz vystupovat. Podobně dopadly ve své době například hudební skupiny Oasis či Maroon 5.