K neštěstí, při němž se zhroutil 17,9 metru dlouhý dálniční úsek, došlo v provincii Kuang-tung ve středu kolem 02:00 místního času (úterý 20:00 SELČ), informovaly dříve úřady ve městě Mej-čou. V propadlé části vozovky zůstalo uvězněno 23 vozidel. Ze 30 zraněných není nikdo v ohrožení života, uvedla čínská vláda.

Zdroj: Youtube

Pátrací práce i během dneška komplikoval liják a riziko uvolnění další půdy. Záchranné týmy místo prohledávají, na místě jsou psovodi. S odklízením pomáhají bagry a jeřáby.

Místo dálnice zbyla obří jáma

Úsek dálnice mezi městem Mej-čou a okresem Ta-pu se podle všeho propadl, když se uvolnila půda pod ním. Svědci místním médiím řekli, že slyšeli hlasitý zvuk, a když se ohlédli, spatřili za sebou obrovskou jámu. Na videích a snímcích z místa nehody byl vidět oheň a kouř a také hromada zčernalých kusů vozidel.

Bouře ve Francii - Ilustrační foto
Lavina bahna zabila ve Francii ženu. Neštěstí způsobily bouřky a silný déšť

Čínská státní televize CCTV podle agentury AFP uvedla, že kolaps byl „přírodní katastrofou“, ke které došlo „pod vlivem vytrvalého silného deště“.

Provincii Kuang-tung, která leží na jihovýchodním pobřeží Číny, v posledních dvou týdnech postihly rekordní lijáky a záplavy. Tamní 18milionovou metropoli Kanton minulý týden zasáhlo tornádo, které si vyžádalo pět mrtvých a na tři desítky zraněných.