Záběry kamerového systému zobrazují muže, který nastupuje do autobusu předními dveřmi a nese si batoh. Následně zavazadlo, které pravděpodobně obsahovalo výbušniny, zapálí a hodí dál do autobusu mezi cestující. Z místa činu utekl. 

Incident si celkem vyžádal 17 zraněných, nikdo z nich však není v ohrožení života. Všichni zranění byli převezeni do nemocnice a jsou ve stabilizovaném stavu, napsala místní policie na svém účtu na čínské sociální síti WeChat. Fotografie z místa útoku zobrazují rozbitá okna autobusu a na jednom ze záběrů je částečně zachycený obličej pachatele.

Policie identifikovala možného pachatele jako čtyřiačtyřicetiletého Lu Š'-pinga z města Ťia-ťiang a vyzvala veřejnost k poskytnutí informací. 

Útoky na autobusy jsou v Číně časté

Čína v posledních letech zažila celou řadu autobusových útoků. Zatím poslední incident se podobá dalšímu výbuchu v autobusu v Le-šanu, při kterém bylo letos v červnu zraněno 15 lidí.

V lednu 2017 zatkla policie ve Fo-šanu v jihočínské provincii Kuang-tung muže, který při explozích ve dvou autobusech zranil celkem šest lidí. Při dalším útoku ve Sia-menu v jihovýchodní provincii Fu-ťien zapálil v roce 2013 muž autobus. Přitom sám uhořel a spolu s ním 46 lidí. Dalších 34 lidí bylo zraněno.

Letos v říjnu pak potyčka řidiče s naštvanou cestující způsobila smrt 15 lidí, když se autobus ve městě Čchung-čching na jihozápadě země zřítil z mostu do řeky Jang-c’-ťiang.