Zpět do přístavů se muselo vrátit více než 21 tisíc rybářských člunů. Meteorologické středisko v Šanghaji vyhlásilo žlutý poplach, tedy třetí stupeň na čínské čtyřstupňové škále pro varování před prudkými dešti a bouřkami. 

Yagi je letos čtrnáctým tajfunem, který do Číny dorazil a třetím, který během jednoho měsíce potrápil nejlidnatější město Číny Šanghaj. Odhaduje se, že v zasažených oblastech spadne až 50 milimetrů srážek, některé provincie však očekávají až 200 milimetrů. 

„Če-ťiang a přilehlé provincie se jen výjimečně potýkají s takovým množstvím tajfunů během tak ktrátkého časového období,“ řekl pro deník China Daily Zhang Ruiyi z šanghajského meteorologického střediska. Od roku 1949 do srpna 2017 oblast zasáhlo pouze 49 tajfunů, zatímco například provincie Kuang-tung jich za stejné období zaznamenala 166. 

Léto je v Číně tradičním obdobím tajfunů, v posledních letech se však díky vládním opatřením a včasným evakuacím potenciálně ohrožených oblastí podařilo minimalizovat počet jejich obětí.