Trump si dnes podle mnohých analytiků drtivým vítězstvím v primárkách v Indianě zajistil republikánskou nominaci do závěrečné etapy volebního boje. Podle nejnovějších údajů agentury AP získal v Indianě všech 57 delegátů a na svém kontě jich má 1053, tedy 85 procent potřebných k nominaci.

Clintonová je na tom ještě lépe, i když souboj s Berniem Sandersem v Indianě prohrála. Bývalá první dáma získala zatím celkově 2205 delegátů, což je 93 procent potřebného počtu. Podle odhadů si nominaci definitivně zajistí počátkem června.

„Je to neřízená střela, a ty často nezasáhnou cíl," prohlásila v CNN Clintonová o Trumpovi. Jako příklad uvedla údajné prohlášení newyorského miliardáře, že klimatické změny jsou „čínský podfuk".

Trump by podle bývalé ministryně zahraničí měl před prezidentskými volbami 8. listopadu vysvětlit svůj politický program. Sama Clintonová prý ví, jak se mu v kampani postavit. „Podle mě je to klasický příklad zuřivého, neurvalého chlapa," prohlásila Clintonová a dodala, že se dokáže vypořádat s osobními útoky, které prý Trumpovi pomohly vyřadit jeho protikandidáty.