„Nic takového se proboha nestane, na takovou otázku ani nebudu odpovídat," řekla bývalá ministryně zahraničí na dotaz, zda by v případě obvinění prezidentskou kandidaturu vzdala. Americká FBI zjišťuje, zda Clintonová v ministerské funkci nemohla ohrozit citlivé informace, když k rozesílání služební pošty využívala soukromý poštovní server.

Sanders nevyužil příležitost k útoku na svou soupeřku a prohlásil, že „záležitost se náležitě vyšetří". Dodal, že by se raději chtěl věnovat problémům nerovnoměrného rozdělení bohatství a rozdílům v odměňování.

Sanders a Clintonová našli společný postoj k přistěhovalectví a rovněž se vymezili proti kontroverzním názorům republikánského favorita Donalda Trumpa, který v případě svého vítězství slibuje deportovat nelegální přistěhovalce.

„Jeho představa, že jednoho dne, nebo možná noci, pochytá jedenáct milionů lidí a odveze je ze země, je sprostá a absurdní. Doufám, že ji v Americe podporuje jen málo lidí," řekl Sanders. „Jeho rétorika, demagogie, kšeftování s předsudky a podezíravostí nemají v našem politickém systému místo," dodala Clintonová.

Oba demokratičtí kandidáti se v debatě snažili oslovit četné hispánské voliče, kteří budou mít v nadcházejících úterních primárkách na Floridě velké slovo. Florida je navíc ve stranických volbách důležitým státem, neboť má 214 delegátů a 32 superdelegátů, ti se ale nemusí řídit výsledkem hlasování.

Sanders i Clintonová přislíbili, že v případě jejich zvolení do Bílého domu, zaujmou ještě více umírněný přístup k přistěhovalcům, než zastává nynější prezident Barack Obama.

„Myslím, že je důležité, že míříme k všeobecné přistěhovalecké reformě, zároveň je ale nutné zastavit zátahy a deportace lidí, kteří zde žijí, budují si zde životy a chodí do práce. To je moje priorita," řekla Clintonová.

Někdejší první dáma se spolu se Sandersem shodla v tom, že budou pokračovat v Obamových snahách zastavit deportace přistěhovalců, kterým se narodí děti na území USA, a také dětí, které přišly do USA nelegálně. Oba také chtějí vytvořit zákonné způsoby, jak pobyt nelegálních imigrantů zlegalizovat, a otevřít jim tak cestu pro získání občanství.

Clintonová: Je to maraton

Clintonová je v demokratickém nominačním souboji favoritkou, dosud na svou stranu získala 762 delegátů, zatímco Sanders 549. Deset delegátů z úterních primárek stále ještě nebylo rozděleno. Se započtením superdelegátů má Clintonová 1223 delegátů a Sanders 574. K získání nominace jich je zapotřebí 2383.

„Je to maraton, který lze absolvovat jen takovou kampaní, kterou jsem zvolila," řekla na besedě Clintonová. Sanders, povzbuzen úterním vítězstvím ve státě Michigan, je přesvědčen, že na svou stranu začne získávat stále víc superdelegátů. „I nadále si povedeme mimořádně dobře," konstatoval.

Příští primárky se budou konat v úterý ve státech Florida, Missouri, Illinois, Ohio a Severní Karolína. Ve hře bude celkem 691 demokratických delegátů.