Bývalá první dáma kritizovala svého republikánského soupeře za výroky, pronesené právě na této konferenci v New Yorku. Trump tam kritizoval americké armádní špičky, které podle něj vláda Baracka Obamy "degradovala na trosky". Naznačil, že nejvyšší generály by jako prezident vyměnil. Putina označil Trump za "dobrého vůdce", který má svou zemi pevně pod kontrolou.

Středeční vystoupení bylo první příležitostí od udělení stranických nominací, kdy se oba politici vystřídali na jediném pódiu. Výroky realitního magnáta podle Clintonové ukazují, že Trump neuspěl v "klíčovém testu" pro výkon funkce vrchního velitele americké armády. Jeho slova podle ní dokazují, že úřad prezidenta USA není schopen zastávat.

Při výkladu své bezpečnostní politiky Clintonová novinářům řekla, že Spojené státy by měly pronásledovat a zabít vůdce Islámského státu abú Bakra Bagdádího stejně, jako se to stalo v případě bývalého šéfa Al-Káidy Usámy bin Ládina. "Nikdo nemůže řídit nebo inspirovat útoky proti USA a považovat tím věc za skončenou," řekla bývalá ministryně zahraničí, která byla v této funkci v době dopadení bin Ládina.

Trump, který se v posledních dnech po prázdninovém propadu v průzkumech opět přiblížil své sokyni, reagoval osočením Clintonové z permanentně negativního přístupu. "Hillary Clintonová si stále na něco stěžuje…Snažila se prostě zakrýt své bídné vystoupení z minulého večera," řekl kandidující podnikatel novinářům.

Za Trumpova slova se postavil rovněž jeho viceprezidentský kandidát Mike Pence, který v některých případech poněkud mírní dopad jeho nejkontroverznějších výroků. Podlě něho je "nesporné", že Putin vede Rusko lépe než Obama Ameriku.

Naopak někteří další republikáni se vůči přirovnání svého kandidáta vymezili a k Putinovu působení se postavili výrazně kritičtěji. "Putin je agresor, který nesdílí naše zájmy. Vladimir Putin porušuje svrchovanost sousedních zemí," řekl novinářům šéf Sněmovny reprezentantů Paul Ryan, který patří k nejhlasitějším Trumpovým kritikům ve stranickém vedení.