Narodil se 28. října v roce 1955 jako William Henry Gates. První neoprávněný útok na data provedl ve 13 letech. Byl omluven z hodin matematiky, aby se mohl věnovat svému koníčku – programování. Byl mu zakázán přístup na školní počítač, protože z něj útočil coby hacker. Na soukromé střední škole byl požádán, aby naprogramoval program pro zápis studentů na jednotlivé předměty.

Čtěte také: Majetek nejbohatších lidí světa letos vzrostl

Zapsal se na předměty, na kterých bylo více dívek. Po ukončení střední školy se přihlásil na Harvard. Na koleji bydlel na stejné chodbě se Stevem Ballmerem, kterému v roce 2000 předal řízení Microsoftu. Chtěl se stát právníkem, jako byl jeho otec. Ani jeden z jeho rodičů neměl technické vzdělání, Gatesova matka byla učitelka.

Společně s Paulem Allenem, kterého potkal na střední škole, naprogramoval počítačový jazyk BASIC pro počítač Altair 8800. Ještě předtím zavolal do firmy MITS, která vyráběla Altair, že má pro osobní počítač napsaný program, který ve skutečnosti neměl hotový. První startupová firma, kterou Gates s Allenem v 17 letech založili, zkrachovala. 

Celý článek si přečtěte na serveru Dotyk.cz