Vanilkovou a třešňovou příchuť Coca-Coly už mnoho lidí zná. Kromě dalších dnes již ne tolik překvapivých variant, třeba kávy smíchané s karamelem, se ale v poslední době společnost snaží přicházet s více abstraktními chutěmi. V únoru se tak do amerických obchodů dostala verze Starlight, která měla chutnat jako vesmír. Společnost uvedla, že má navodit pocity jako při pozorování hvězd u táborového ohně. Další chuť měla u verze Byte připomínat pixely. Nyní nápojový gigant představil ještě o něco zajímavější příchuť. Nový drink má totiž chutnat jako sny.

„Chtěli jsme vytvořit nápoj, který by byl rozpoznatelně Coca-Cola, ale s dalšími náznaky, které navozují hravost a jas snů,“ sdělil mluvčí společnosti k novému produktu. Server CNN informuje, že se má nápoj jmenovat Dreamworld, v překladu tedy Svět snů. 

Digitální složka

Dreamworld je přitom už čtvrtým nápojem vzniklým v rámci Coca-Cola Creations, což je inovační platforma společnosti Coca-Cola Company. Zaměřuje se na časově limitované produkty, kterým nechybí digitální složka. Každá příchuť totiž sebou přináší online zážitek. Když si zákazníci oskenují QR kódy na plechovkách a lahvích, mohou si ve virtuálním prostoru zahrát hry či poslouchat hudbu. Stejně tak dostanou digitální oblečení pro své online avatary. Portál NBC News informuje, že varianta Starlight poskytla v online prostoru koncert zpěvačky Avy Max a Byte zase sérii miniher pro více hráčů.

Za snovou příchuti se v nápoji Dreamworld skrývají jahody a vodní meloun. Společnost ji vyvinula ve spolupráci s DJem a producentem elektronické hudby Marshmellem, jenž byl nominován na cenu Grammy. Zákazníci ve Spojených státech amerických a Kanadě si nápoj koupí už patnáctého srpna. Bude dostupný jak v normální variantě, tak bez cukru.

Kokain nebo víno

Coca-Cola pochází z roku 1886 a ve Spojených státech amerických je registrována pod jménem Coke. Jedná se o nápoj hnědé barvy, ve kterém je obsažen kofein, cukr a bezkokainová složka koky. Původní verze obsahovaly víno nebo dokonce kokain. V roce 2005 byla na trh uvedena Coca-Cola Zero, která má mít nulový obsah cukru. Varianta určená pro Čínu, Venezuelu a další středoamerické země byla ve Venezuele v roce 2009 zakázána, protože obsahovala problematická sladila a prvek podporující rakovinotvorné tumory a vrozené vady. Další kontroverze se týkaly zlehčování dopadů konzumace slazených nápojů na zdraví zákazníků, včetně dětí.