Jejich smrt je ale obklopena tajemstvím. Zatím je zřejmé, že všichni členové rodiny zahynuli během několika minut po sobě následkem asfyxie. Lékaři ji označují jako kritický nedostatek kyslíku v těle, což způsobí dušení, následnou ztrátu vědomí a pak už jen nevyhnutelnou smrt.

Ale proč došel v sauně kyslík? Místní policie se proto zabývá otázkou, zda správně fungoval ventilační systém a pokud ne, co za závadou stojí. Zda jen technická chyba nebo dokonce úmysl?

Přitom vše v zařízení na překrásné písečné pláži začalo idylicky. Rodina se ubytovala, vyrazila do saunového komplexu s tím, že si před tím objednala jídlo a pití. Obsluhující číšník se pak už marně snažil na hosty doklepat.

Alergika musel z Velkého Boru transportovat vrtulník. Foto: ZZS
Muži museli proříznout krk, aby přežil vosí bodnutí. Vážných případů přibývá

„Několikrát jsem volal, že nápoje a ovoce jsou připravené. Nikdo neodpověděl, tak jsem vešel i bez výzvy do sauny a všechny jsem tam viděl. Jedna osoba ležela na lehátku, dvě na saunové lavici a poslední seděl s nohama v bazénu. Všichni se udusili,“ stěží vypovídal číšník.

„Všichni jsme šokováni. Situace a příčiny tragédie jsou nejasné. Čekáme na znalecký posudek a soudní zprávu. Všichni zaměstnanci byli podrobeni výslechu,“ stojí v tiskovém prohlášení hotelu.

Andrea Jordánová