Podle odhadů amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) by měl hurikán Willa mexické pobřeží zasáhnout v úterý večer, nebo ve středu nad ránem místního času. Do té doby sice živel pravděpodobně zeslábne, i nadále ale bude nesmírně nebezpečný.

V současnosti se hurikán, který provází vítr o rychlosti až 260 kilometrů v hodině, nachází asi 215 kilometrů jihozápadně od Cabo Corrientes na pobřeží mexického státu Jalisco. Pohybuje se přitom severním směrem – a to rychlostí přibližně 11 kilometrů v hodině.

Extrémně nebezpečný hurikán

NHC již dříve označilo Willu za „extrémně nebezpečný hurikán“. Zasáhnout by měla zejména jih mexického státu Sinaloa a dále státy Nayarit a Jalisco. Kromě bouře, silného větru či záplavových lijáků se v těchto oblastech dají očekávat až čtyřmetrové mořské vlny, upozornila agentura AP.

Obyvatelé jihozápadní části Mexika se mezitím připravují na příchod tropické bouře Vicente. Ta je sice o poznání slabší než Willa, ve státech Guerrero, Michoacán či Colima by přesto mohla způsobit záplavy.