Obřad proběhl v kapli sv. Jiřího na hradě Windsor, kde se sešlo 850 hostů, přičemž dalších 1200 lidí z veřejnosti dostalo pozvání do areálu hradu.

Během obřadu zazpíval za doprovodu Královského filharmonického orchestru písně Ave Maria a Panis Angelicus operní pěvec Andrea Bocelli.

Na svatbě nemohli samozřejmě chybět ani princ Harry s Meghan a William s Kate. Meghan si na tuto příležitost vybrala tmavě modrý model od francouzského módního domu Givenchy a Kate oblékla model vínové barvy. Děti Kate a Williama, pětiletý princ George a tříletá princezna Charlotte šli stejně jako v případě květnové svatby prince Harryho v průvodu družiček a pážat. Obřadu se zúčastnila i sestra vévodkyně Kate Pippa Middleton, která v brzké době očekává prvního potomka. 

Výrazný výstřih na zádech

Princezna Eugenie si pro tuto příležitost vybrala hladké šaty se širokou sukní a výraznou vlečkou z dílny Petera Pilotta a Christophera De Vos. Zvolila šaty s výrazným výstřihem na zádech, přestože tam má jizvu po operaci skoliózy, kterou prodělala, když jí bylo 12 let.

Navzdory tradici pak neměla Eugenie závoj, což je mezi královskými nevěstami velkou výjimkou. V minulosti tak učinily pouze vévodkyně Camilla a princezna Anne, u obou se však jednalo již o druhou svatbu. Princezna si pak stejně jako vévodkyně Meghan vybrala do vlasů výraznou tiáru značky Boucheron. 

Účastnil se i princ Philip

Na svatbě nemohla chybět ani královna, kterou do kaple doprovodil šestadevadesátiletý manžel princ Philip. Do posledních chvíle nebylo jisté, zda se princ zúčastní. Již dříve uvedl, že se rozhodne podle toho, jak se bude ráno cítit. Svatby se však nezúčastnila Camilla, která má podle panovnického dvora pracovní povinnosti.

Mezi čestnými hosty obřadu nechyběli George a Amal Clooneyovi, David a Victorie Beckhamovi, Robbie Williams, modelka Cara Delevigne či herečky Liv Tylerová a Demi Mooreová či zpěvák James Blunt. 

Po obřadu jeli novomanželé kočárem po městě a následně se zúčastnili odpolední recepce v hale sv. Jiří na hradě Windsor, kterou pořádá královna. Večerní párty se pak uskuteční v Royal Lodge, v rodinném sídle Yorků. Během projížďky pár v ulicích podle odhadů vítalo kolem tří tisíc lidí. "Vypadají tak krásně. Jsou fantastičtí," nešetřila slova chvály jedna z přihlížejících. "Jsou součástí našeho národního dědictví," dodala pro server BBC. 

Eugenie, dcera prince Andrewa a vévodkyně z Yorku Sarah Fergusonové, se se svým budoucím mužem seznámila v roce 2010 při lyžování ve Švýcarsku. Princezna je v pořadí nároku na britský trůn až devátá. Ačkoliv je svatba princezny Eugenie méně sledovaná než nedávná svatba prince Harryho, pro Brity je to pořád velká událost. Nutno dodat, že královská rodina vdala britskou princeznu po dlouhých 45 letech. Naposledy se vdávala dcera královny Alžběty II. princezna Anna v roce 1973.