Dean vpadl na pevninu v turistickém a rybářském městě Tecolutla. V tu dobu jeho vichry dosahovaly 160 kilometrů v hodině. Živel především lámal stromy a kácel sloupy. Místní obyvatelé byli předtím evakuováni na armádních náklaďácích a bouři přečkali v provizorních přístřešcích ve vnitrozemí.

V pět hodin SELČ (22 hodin místního času) se Dean nacházel asi 150 kilometrů severozápadně od hlavního města Mexika a pohyboval se západně rychlostí 34 kilometrů v hodině.

Mexiko kvůli hurikánu přerušilo těžbu ropy a uzavřelo svou jedinou jadernou elektrárnu. Státní ropná společnost již oznámila, že nemá informace o nějakých škodách na svých zařízeních v Mexickém zálivu.

Ve středu meteorologové řadili Deana do druhé kategorie na pětibodové stupnici. Předtím ale bouře dosáhla vzácného a nejnebezpečnějšího pátého stupně. Šlo o třetí nejsilnější hurikán v Atlantiku od dob začátku měření, jaký kdy zasáhl i pevninu, konkrétně poloostrov Yucatán.

V Mexiku si cyklon patrně nevyžádal žádné oběti. Cestou karibskou oblastí ale Dean zabil nejméně 20 lidí. Mexické úřady se však nyní obávají záplav a sesuvů půdy, až se Dean "vyprší" v horách. Spadnout by mohlo až 51 centimetrů srážek.