Porota ve středu definitivně dosáhla verdiktu v žalobě Johnnyho Deppa proti herečce Amber Heardové. Depp exmanželku žaloval kvůli názorovému článku, který napsala pro Washington Post. V něm prohlásila, že se stala obětí domácího násilí. Ačkoli Deppa konkrétně nezmínila, padla žaloba za pomluvu.

Hvězda filmové série Pirátů z Karibiku žalovala Heardovou o 50 milionů dolarů. Herečka naopak podala proti Deppovi protižalobu ve výši 100 milionů dolarů poté, co Deppův právník označil veškerá její obvinění za podvod. Oba aktéři se navzájem obviňují, že jim ten druhý zničil kariéru.

Heardová není obětí, rozhodla porota

Porota ve středu odpoledne definitivně rozhodla, že se Heardová skutečně dopustila pomluvy, když se v textu označila za oběť domácího násilí. „Porota uznává Amber Heardovou vinnou z toho, že názorový text, který napsala, byl skutečně o Johnny Deppovi a také z toho, že informace v něm uvedené byly lživé a zveřejněny ze zlé vůle," uvedli porotci v prohlášení. 

Amber Heardová a Johnny Depp
Depp vs. Heard: Kdo je tu monstrum? Tyto klíčové momenty mohou ovlivnit verdikt

Sám Depp se dnešního vyvrcholení soudního procesu osobně nezúčastnil. Vyjádřil se však prostřednictvím médií. „Před šesti lety se mi život obrátil vzhůru nohama. Lživá obvinění se šířila médii, což spustilo lavinu nenávistných komentářů. Nyní mi porota konečně dala zpět můj život. Jsem neuvěřitelně vděčný. Pravdu jsem dlužil svým dětem, nyní mám konečně mír. Pravda nikdy nezahyne," vyjádřil se prostřednictvím svého mluvčího.

Porota udělila Deppovi odškodné ve výši 15 milionů dolarů. Verdiktem tak dala za pravdu Deppovu tvrzení, že obvinění Heardové z domácího a sexuálního násilí byla vymyšlená.

Verdikt je zklamáním pro všechny ženy, vzkázala herečka

Porota nicméně dala částečně za pravdu také Heardové v protižalobě kvůli slovům Deppova právníka. Herečce přiznala odškodnění ve výši dva miliony dolarů. I přes tento fakt jde o velké Deppovo vítězství a Heardová po zveřejnění verdiktu uvedla, že je výsledkem procesu nevýslovně zklamaná.

Zdroj: Youtube

„Nemám slov. Hory důkazů, které byly soudu předneseny, přesto nestačily k tomu, aby porazily moc a vliv mého exmanžela. Ještě více zklamaná jsem z toho, co tento verdikt znamená pro ostatní ženy. Je to krok zpět do dob, kdy jsme nemohly promluvit, aniž by bychom byly veřejně očerňovány a ponižovány. Znamená to, že násilí vůči ženám není bráno vážně," vzkázala Heardová přes své zástupce.

Také prohlásila, že je jí líto, že dnešním rozsudkem zřejmě ztratila právo, které dosud měla jako Američanka, tedy svobodně a otevřeně vyjádřit svůj názor.

Amber Heardová, Johny Depp
VIDEO: Zachrání Johnny Depp svou kariéru díky skandálnímu soudu?

K rozsudku se před budovou soudu vyjádřili také Deppovi právníci. „Dnešní verdikt potvrzuje to, co jsme říkali od začátku - že tvrzení proti Johnnymu Deppovi jsou pomlouvačná a nepodložená žádnými důkazy. Jsme nesmírně vděční pečlivému uvážení porotců, soudkyni i všem zaměstnancům soudu," uvedla Deppova advokátka Camille Vasquezová.

Výsledné rozhodnutí porotců bylo přečteno u soudu ve Virginii. Sedmičlenná porota musela dospět k jednomyslné shodě, aby dosáhla každého verdiktu. Porotci se radili tři dny, rozhodnout museli o obou tvrzeních na základě toho, zda prohlášení byla či nebyla učiněna se „skutečným zlým vědomím", tedy zda aktéři záměrně lhali.

Depp a Heardová se setkali v roce 2011 při natáčení filmu Rumový deník a vzali se v únoru 2015. Jejich rozvod byl dokončen asi o dva roky později. Jak připomíná agentura AP, svědectví během šestitýdenního soudu obsahovalo děsivé detaily krátkého a nestálého manželství hereckého páru. Heardová vypověděla, že ji Depp více než tucetkrát fyzicky nebo sexuálně napadl. Depp naproti tomu prohlásil, že Heardovou nikdy neuhodil, že si zneužívání vymyslela a že to naopak byla ona, kdo ho několikrát fyzicky napadl.