V Palermu a v Miláně se manifestanti střetli s policií, v Římě se naopak oproti situaci před šesti dny obešla akce bez vážnějších incidentů.

Střety s pořádkovými silami vyvolala v sicilském Palermu skupina demonstrantů, která začala házet kamení na budovu prefektury. Několik studentů utrpělo při potyčkách lehká zranění. Část účastníků protestní akce také zapalovala odpadkové koše.

Bez zranění se obešly střety v Miláně, kde vypukly poté, co protestní průvod změnil původně vytčený směr a zablokoval automobilový provoz. Klidněji se situace vyvíjela v sardinském Cagliari, kde studenti na několik minut zablokovali místní železniční trať, a v Neapoli, kde průvod demonstrantů dočasně zastavil provoz u tamějšího přístavu.

Pořádkové síly zablokovaly přístup do centra Říma

V Římě se podle organizátorů shromáždilo asi 20.000 demonstrantů, z nichž řada byla vyšňořena santaclausovskými červenými čepicemi nebo maskami ve tvaru V s odkazem na film V jako vendetta. Úřady v hlavním městě zmobilizovaly tisíce příslušníků pořádkových sil, kteří demonstrantům zablokovali přístup do historického centra a k vládním budovám. Měli tak zabránit opakování incidentů ze 14. prosince, kdy se manifestanti dostali do jejich blízkosti v době, kdy se hlasovalo o důvěře vládě premiéra Silvia Berlusconiho. Demonstranti se ale nesnažili do centra probít.

Horní komora parlamentu příslušnou úpravu zákona o vysokých školách měla odsouhlasit dnes, ale hlasování může být odloženo na čtvrtek.
Reforma vysokých škol, kterou již schválila dolní komora parlamentu, především stanoví sloučení nejmenších ústavů a přístup externích expertů do správních rad univerzit a omezuje mandáty rektorů. Její odpůrci tvrdí, že jejím hlavním cílem jsou úspory.