Devětatřicetiletá matka dvou dětí zmizela před sedmi lety neznámo kam. Blízcí si o ni dělali starosti, ale ani v tom nejhorším snu je nenapadlo, že ji mohl zabít její manžel. Ten se ženy zbavil obzvlášť krutým způsobem. Před smrtí ji mučil a pak ji pohřbil do hrobu, který sám vykopal.

Manželé už žili odděleně a procházeli rozvodovým řízením, společně však vychovávali dvě dcery ve věku 8 a 12 let.

Řeka Trinity. Zde policie našla tělo Audrii Cunninghamové, které bylo přivázané k balvanu.
USA otřásla vražda dítěte. V řece našli dívku přivázanou k balvanu, vraha mají

Po zmizení v květnu roku 2017 po sobě Sandra Pagnianová zanechala dva záhadné dopisy. Stálo v nich, že chce předat dům, auta a péči o své dvě děti manželovi, dvaašedesátiletému Davidu Pagnianovi. Nakonec se zjistilo, že dopisy psal právě on a všechno si vymyslel.

Ženu unesl z domu, kde spaly jejich děti

Necelý týden po zmizení byly ostatky Pagnianové nalezeny v arizonském Prescottu, a to jen přibližně šestnáct kilometrů od jejich domu. Našli ji svázanou, s roubíkem v ústech a pohřbenou v mělkém, ručně vykopaném hrobě.

„Sandra byla unesena ze svého domu, zatímco její děti spaly poblíž. Její tělo bylo oblepené lepící páskou. Někdo ji odvezl na odlehlé místo a pohřbil zaživa,“ citoval list The Independent státního zástupce okresu Yavapai Dennise McGrane. Podle úřadů žena v hrobě „energicky bojovala“ a byla při vědomí ještě pět minut potom, co na ni Pagniano naházel hlínu a zaživa ji pohřbil.

Policisté z vraždy devětatřicetileté ženy manžela ihned obvinili. Klíčovým důkazem, díky kterému ho usvědčili, byl jeho mobilní telefon. Lokalizace zařízení ukázala, že se nacházel v oblasti několik dní před manželčiným zmizením a také v osudnou noc, kdy se ztratila.

Místo trestu smrti doživotí

Muž zpočátku popíral, že by věděl, kde jeho žena je. Před začátkem soudního procesu však svou výpověď změnil a k činům se doznal. Žalobci pro něj i tak požadovali trest smrti.

V lednu 1964 napadala v americkém Manchesteru spousta sněhu. Tělo Pamely Masonové se našlo ve sněhové závěji za okrajem silnice Interstate Route 93
Vaši dceru vyzvednu večer autem. V roce 1964 vyděsila USA mrtvá dívka ve sněhu

Před několika dny ho však soudce David Mackey z okresu Yavapai poslal za vraždu do vězení na doživotí, bez možnosti podmínečného propuštění. Kromě toho ho odsoudil i za únos, padělání a podvody. „Doufám, že doživotní trest přinese rodině nějaké zadostiučinění,“ řekl podle portálu USA Today státní zástupce McGrane.

Žena vstala z mrtvých

Ze světa jsou známé i jiné případy pohřbení zaživa. Ale v poslední době nejsou spojovány s vraždami. Jeden z nich se před rokem odehrál v Ekvádoru. Příbuzní ženy mysleli, že je v důsledku mrtvice a zástavy srdce a plic mrtvá, proto ji uložili do rakve a zařídili pohřeb. Během posledního rozloučení se však probrala z transu a začala klepat na rakev. Celý incident vyvolal v nemocnici, jež prohlásila ženu za mrtvou, vládní vyšetřování.

Býk dokáže být velmi nebezpečný, když se brání. Poznala to turistka na pláži v Mexiku. Ilustrační foto
Na pláži v Mexiku šlo o život. Svědci natočili, jak na ženu zaútočil býk

Před dvanácti lety se pak odehrál bizarní incident, který už neměl šťastný konec. Mladý Srílančan se pokusil stanovit rekord v délce času, který strávil pohřbený zaživa. Jeho rodina po pohřbila do jámy hluboké tři metry. Pokus nepřežil.