Informaci, že je za úterní útok zodpovědný právě Salih Khater, který dlouhodobě žije v birminghamské čtvrti Sparbrook, jako první otiskl deník The Guardian. Muž údajně nemá v Birminghamu žádnou rodinu.

Britská policie zatím potvrdila pouze útočníkův věk. Zároveň uvedla, že muž nemá kriminální minulost a odmítá spolupracovat s vyšetřovateli. Podle záběrů pořízených při zatýkání je však patrné, že jde o muže tmavé pleti.

Řidič v londýně najel do skupiny cyklistů
Řidič před londýnským parlamentem najel do lidí. Na místě zůstali tři zranění

K útoku došlo v úterý v 7:37 místního času, když Khater na chodník u parlamentu a vrazil do skupiny patnácti cyklistů. Následně odbočil, přejel ulici a narazil do ochranné bariéry, přičemž možná jel až osmdesátikilometrovou rychlostí. Při incidentu byli zraněni tři lidé, jedna žena dosud zůstává v nemocnici.

Po Khaterově zatčení policisté prohledali dvě adresy v Birminghamu a jednu v Nottinghamu. Právě tam bylo totiž zaregistrováno vozidlo, které použil k útoku. Z jeho bytu nad internetovou kavárnou pak policie odnesla počítač. Důkazy zajistila i v kavárně, v níž byl Khater den před útokem viděn.

Policie případ vyšetřuje jako teroristický čin a domnívá se, že útočník jednal sám a šlo o osamělého vlka.

V italském Janově se zřítil most
Zemřelo 42 lidí. Ale proč? Itálie se ptá, co stojí za pádem mostu v Janově