Útok potvrdila i zdroj z moskevské policie. "Útočník zranil novinářku na krku, byl zadržen a je u výslechu. Motivy jeho činu jsou předmětem vyšetřování," uvedl podle agentury Tass policejní zdroj.

Podle dalšího nejmenovaného zdroje státní ruské tiskové agentury Ria Novosti vedl muže k útoku blíže nepopsaný "osobní konflikt". 

Echo Moskva je rádio známé svým kritickým postojem vůči ruské vládě, které často poskytuje prostor opozičním politikům, a to navzdory tomu, že jeho většinovým akcionářem je ruský energetický gigant Gazprom.

Felgengauerová patří mezi zástupce šéfredaktora rádia Echa a je mnohaletou moderátorkou ranního přehledu zpráv. Podle agentury AFP se aktivně účastní opozičních shromáždění. 

Není přitom první hlasatelkou této stanice, která čelí útokům. Další z moderátorek Echo Moskva Julia Latyninová opustila začátkem letošního roku Rusko v důsledku opakovaných útoků na její auto a domov.

AFP v této souvislosti připomíná, že množství útoků na novináře v Rusku je znepokojivé - podle mezinárodního Výboru na ochranu novinářů bylo v Rusku od roku 1992 zabito 58 žurnalistů, přičemž řada z nich nebyla vyšetřena.