Stovky aktivistů dnes zamířily do příletové haly, někteří seděli na zemi a vytvářeli transparenty na demonstraci, jiní jen zdravili cestující, uvedla agentura Reuters. Další dva protesty se odehrály ráno místního času. Menší skupiny starších obyvatel Hongkongu a jejich rodin se zúčastnily pochodu nedaleko obchodní čtvrti. Oba protesty byly pokojné.

Asi 1000 demonstrantů se pak shromáždilo ve čtvrti Tai Po na severu města. Jedna z protestujících, asi 60letá žena, uvedla, že se rozhodla pochodu zúčastnit na protest proti násilí, které policie používá proti demonstrantům. Tamní pochod neměl povolení a policisté vyzývali přítomné, aby se rozešli, jinak použijí sílu. Skupinky demonstrantů se následně rozprchly do okolních ulic a v jedné z nich začaly budovat barikády. Pak proti nim policisté použili slzný plyn.

Bývalá britská kolonie Hongkong, která se v roce 1997 vrátila pod čínskou správu, čelí největší politické krizi za desítky let. To, co začalo jako protest proti zákonu o vydávání trestně stíhaných do pevninské Číny, postupně přerostlo v požadavek na větší demokratičnost politického systému a na odstoupení správkyně Hongkongu Carrie Lamové. Mezi požadavky se objevuje také omezení vstupu turistů z pevninské Číny do Hongkongu.