Organizátoři z hnutí People's Vote, které sdružuje proevropské spolky, tvrdí, že se jedná o „největší, nejhlasitější a nejdůležitější“ demonstraci svého druhu. Podle organizátorů se pochodu účastní přibližně 570 tisíc lidí. Scotland Yard uvedl, že zatím není schopný odhadnout velikost davu.

BBC upozorňuje, že se průvodu účastní velký počet mladých lidí, kteří při referendu v roce 2016 ještě nemohli hlasovat. Pro vystoupení z Evropské unie se tehdy vyslovilo 51,89 procent hlasujících.

James McGrory, jeden z organizátorů pochodu, řekl agentuře Reuters, že veřejnost by měla mít možnost změnit svůj názor, protože rozhodnutí ovlivní jejich životy na celé generace.

„Lidé si myslí, že vyjednávání o brexitu jsou naprostý chaos. Nevěří, že vláda splní sliby, které udělala, a částečně proto, že ani nemůže,“ řekl.

Mayová další hlasování nechce

Premiérka Theresa Mayová však otázku dalšího referenda dlouhodobě odmítá. Opoziční labouristé však minulý měsíc prohlásili, že by za určitých okolností otevřeli druhé referendum o setrvání v Evropské unii.

Podporovatelé brexitu však tvrdí, že druhé referendum by mohlo vést k velké ústavní krizi. „Měli jsme hlasování, hlasovali jsme pro odchod, myšlenka mít druhé referendum by byla neuvěřitelně škodlivá,“ řekl Richard Tice, místopředseda organizace Leave Means Leave, která chce čistý rozchod s EU.