Podle jihokorejských médií předá Kim Jong-čol Pompeovi dopis, který je adresován šéfovi Bílého domu samotným vládcem Severní Koreje. Do Washingtonu se dopraví letadlem z Pekingu.

Jednání mezi oběma zeměmi ohledně procesu denuklearizace Korejského poloostrova uvázla bezprostředně po historicky prvním summitu hlav těchto států, který se uskutečnil během loňského června v Singapuru, v mrtvém bodě. Žádného výraznějšího posunu v tomto ohledu doposud dosaženo nebylo, to by se však nyní mohlo změnit.

Jak prezident Trump, tak vůdce Kim se v uplynulých měsících několikrát nechali slyšet, že by se chtěli sejít znovu, přičemž podle nejnovějších spekulací by k jejich druhému setkání mohlo dojít ve Vietnamu, který se podle agentury Reuters vládce KLDR chystá navštívit v únoru.

Zda se díky páteční schůzce severokorejského generála a Kimovy pravé ruky s americkým ministrem zahraničí podaří avizovaný summit skutečně přiblížit, zůstává otázkou. Server BBC nicméně poukazuje na to, že když Kim Jong-čol navštívil Spojené státy naposledy, podařilo se Pchjongjangu přesvědčit Washington, aby odvolal zrušení historické singapurské schůzky. K tomu se Trumpova administrativa odhodlala poté, co vyhodnotila vůdcovu rétoriku během období pozvolného usmiřování vůči USA jako nadále velice nepřátelskou. Do zítřejšího setkání proto vkládá jistou dávku naděje.