O příčině nehody, která se stala za deštivého a mlhavého počasí, zatím newyorská policie nemá informace. Vrtulník byl soukromým majetkem realitní společnosti investora Daniele Bodiniho, kromě pilota na palubě nikdo jiný nebyl. Stroj startoval z Long Islandu a ve vzduchu byl asi jedenáct minut. Mířil zřejmě na domovské letiště ve městě Lindenu v New Jersey. 

"Požár je pod kontrolou. Pokud můžete, vyhněte se dané oblasti," požádali na sociálních sítích policisté.  Okolí Sedmé avenue, jež se nachází několik bloků severně od Times Square, následně zaplnily desítky vozů záchranných složek - záchranářů, hasičů i policistů. 

K mostu, kde se v Budapešti na Dunaji potopila loď s jihokorejskými turisty, doplul dvousettunový jeřáb, který má vrak vyzdvihnout
K potopené lodi v Budapešti připlul jeřáb. Vrak má vyzvednout na hladinu

Podle guvernéra státu Ney York Andrewa Cuomy šlo o nouzové přistání, o potíže při přistání nebo náraz do střešní části budovy. "Nemáme informace, že by šlo o něco jiného. Jedná se ale o velmi předběžné závěry," uvedl. 

Brzké uhašení požáru

"Budova se při nárazu otřásla," popsali incident svědci. "Neviděl jsem to, ale cítil jsem to. Z vršku budovy se kouřilo," řekl agentuře Reuters prodavač deštníků Melvin Douglas, který byl zrovna na ulici. 

Požár se podařilo uhasit po dvaceti minutách. Podle posledních informací nebyl při incidentu zraněn nikdo z lidí, kteří se nacházeli v budově. Pilot, který byl zřejmě ve víceúčelové helikoptéře sám, zemřel.

O nehodě byl již informován americký prezident Donald Trump, Bílý dům situaci sleduje.

Zakázaná oblast

Stroj se pohyboval v oblasti zapovězené pro leteckou dopravu, uvedla agentura AP. Místo nehody se totiž nachází nedaleko Trump Tower, kde má prezident soukromou rezidenci. V okruhu jedné míle od této budovy, kterou šéf Bílého domu často navštěvuje, je let ve výškách pod zhruba 900 metrů zakázán.

Dům vysoký téměř 230 metrů, na jehož střeše vrtulník nouzově přistál, je v New Yorku známý jako Axa Equitable Center. Stojí v samém centru Manhattanu mezi jižním okrajem Central Parku a náměstím Times Square. Budova je sídlem americké firmy AXA Financial, dceřiné společnosti francouzské finanční firmy AXA. V budově mají rovněž kanceláře bankovní domy BNP Paribas a Citibank. Přistávací plochu pro vrtulníky na střeše nemá.

Potopení lodi s turisty v Budapešti
Havárie v Budapešti nebyla první. Ukrajinský kapitán měl nehodu již v dubnu