Příjezd obou princů provázelo mohutné vyzvánění zvonů v opatství. U vchodu do katedrály uvítal ženicha děkan opatství John Hall, který celou svatební ceremonii bude řídit. Harry má s sebou prsten z velšského zlata, který ženich dá nevěstě.

Oba princové poté, co prohodili pár slov se známými a příbuznými, odešli do kaple sv. Edmunda, kde vyčkají příjezdu nevěsty.

William má na sobě slavnostní uniformu irských gard složenou z červeného saka a černých kalhot a doplněnou modrou šerpou. Při cestě z Clarence House do opatství jeho bentleye s královskou korunkou provázel po celé trase jásot lidí shromážděných za bezpečnostními bariérami.

Krátce po ženichovi začali do katedrály přijíždět další nejbližší rodinní příslušníci

Nejprve matka a bratr Kate Middletonové, necelou čtvrthodinu po nich dorazil Williamův strýc, princ Andrew a jeho děti, princezny Beatrice a Eugenie. Jejich matka Sarah, kontroverzní vévodkyně z Yorku, pozvána nebyla. Ve stejnou dobu přijel i další syn královny Alžběty II. Edward a jeho sestra Anna.

Po nich přijel ženichův otec, princ Charles v modré uniformě vojenského námořnictva provázený manželkou Camillou. Těsně před nevěstou dorazí do katedrály královna s manželem, vévodou z Edinburghu, a nakonec družičky.

Již před tím přišla do katedrály řada prominentních hostí od celebrit po politiky, včetně australské premiérky Julie Gillardové, knížete Alberta z Monaka, fotbalisty Davida Beckhama v žaketu od Ralpha Laurena či komika Rowana Atkinsona, který je přítelem prince Charlese. V katedrále je i australský plavec Ian Thorpe, bratr princezny Diany Charles Spencer, filmový režisér Guy Ritchie a přítelkyně prince Harryho Chelsy Davyová. Premiér David Cameron přišel na svatbu v žaketu, i když se spekulovalo o tom, že přijde „jen“ v obleku. Jeho manželka Samantha ale vyvolala pozornost, protože přišla bez klobouku, který se v Anglii na svatby obvykle nosí.

Přijel i bývalý konzervativní premiér John Major, jehož přítomnost zdůrazňuje fakt, že nebyli pozváni labourističtí expremiéři Tony Blair a Gordon Brown.

Podél trasy svatebního průvodu se již rozmístily vojenské kapely, které na čtyřech místech hrají shromážděným davům. Další tisíce lidí sledují svatební den u obřích obrazovek v Hyde Parku a na Trafalgarském náměstí. V Londýně je stále pod mrakem, ale neprší a je spíše chladno, asi 12 stupňů Celsia.