Ke srážce došlo v dopoledních hodinách nedaleko města Kavala na severu Řecka, zhruba 150 kilometrů západně od hranice s Tureckem. Po čelním nárazu začala obě vozidla hořet. Zatímco řidiči nákladního automobilu se podařilo z vozu uniknout, pasažéři dodávky zůstali podle agentury Reuters zaklíněni a během požáru zahynuli.

Mezi jedenáctičlennou posádkou bylo pravděpodobně deset uprchlíků, kteří krátce předtím překročili turecko-řeckou hranici. Jeden z hasičů agentuře AP sdělil, že mezi mrtvými je jedno dítě. „Jedenáctou osobou byl řidič, pravděpodobně pašerák lidí,“ uvádí agentura s odkazem na řeckou polici. Dodávka měla směřovat do severořecké metropole Soluně.

Policie agentuře AP sdělila, že dodávka se pohybovala vysokou rychlostí a z neznámých příčin vjela do protisměru. Řidič kamionu se pokusil strhnou řízení, nehodě však zabránit nemohl. Vozidlo s migranty cestovalo po vedlejších komunikacích, protože řecká policie se zaměřila na střežení dálnic.

Stále více uprchlíků

Řecko je cílem migrantů stále častěji. Od počátku roku proniklo podle úřadů do země přes hranici s Tureckem přibližně 12 tisíc uprchlíků. Velká část z nich podle Ekathimerini míří právě do Soluně, kde následně žádají o registraci a poskytnutí azylu.