Trump mladší zveřejnil e-mailovou konverzaci s britským publicistou a mediálním manažerem Robem Goldstonem, která inkriminované schůzce předcházela. Ta však vyvolala další kontroverze, neboť z ní je patrné, že projevil zájem o kompromitující materiály na otcovu politickou soupeřku, šéfku demokratů Hillary Clintonovou.

Donald Trump
Novým velvyslancem v Česku má být Stephen King, navrhl Trump

Prezidentův syn sice v rozhovoru pro stanici Fox News připustil, že si před rokem počínal lehkovážně, význam schůzky se nicméně snažil bagatelizovat. „Kdyby se tahle aféra znovu nerozvířila, už bych na ni úplně zapomněl. Bylo to jen 20 minut ztraceného času,“ řekl Trump junior. Proto o ní prý otce ani neinformoval.

Shodně s Trumpem starším označuje celou kauzu za vykonstruovanou médii. „Považoval jsem to za běžný průzkum protivníka. Chtěl jsem si jen ověřit, jestli na těch historkách, které o demokratech v té době kolovaly, je něco pravdy,“ dodal prezidentův potomek.

Rusko v OSN
Rusko chce vyhostit třicet amerických diplomatů

S Veselnickou se nicméně nesetkal sám. Spolu s ním byli v Trumpově newyorském sídle také jeho švagr Jared Kuchner a šéf republikánské kampaně Paul Manafort. Šlo o údajně první potvrzené soukromé setkání mezi úzkými spolupracovníky prezidenta a ruským státním příslušníkem.

Zasahování Moskvy do loňských prezidentských voleb v USA se snaží prošetřit senátní výbor pro zpravodajské služby pod vedením Roberta Mullera. Poslední velké pozdvižení v celé kauza vyvolalo Trumpovo odvolání šéfa FBI Jamese Comeye na začátku května.

Donald Trump mladší
Trumpův syn věděl, že za informacemi o Clintonové je Kreml

V pondělí si Trump mladší kvůli chystanému slyšením v aféře údajného ruského vměšování najal právníka Alana Futerfase. Ten jeho verzi podpořil slovy: „Jeho otec o setkání nic nevěděl. Donald mladší neudělal nic špatného.“ Veškerá obvinění oficiálně odmítají i ruští představitelé, naposledy tak učinil prezident Vladimír Putin na víkendovém summitu zemí G20 v Hamburku.