Americká média popisují nynější stav Bílého domu jako chaos a Trumpovi spojenci tuto situaci nazvali dokonce "hurikánem kategorie 5".

Donald Trump Junior se setkal s Natálií Veselnitskou, protože věřil, že má informace, které by poškodily soupeřku jejího otce v boji o prezidentský úřad Hillary Clintonovou. Podle vyjáření Trumpa juniora pro Fox News bylo setkání "tak trochu na nic" a "zbytečných 20 minut", ale akceptoval, že by se s ním měl vypořádat jinak.

Americké tajné služby se domnívají, že se Moskva snažila ovlivnit volby v roce 2016 ve prospěch Trumpa a probíhají šetření potenciálních vazeb mezi týmem kampaně Trumpa a Ruskem.

Moskva opakovaně tvrzení o možném zasahování do voleb popírá. Ve svém rozhovoru Donald Trump nazval obvinění "podvodem, který vytvořili Demokraté". Ve svém rozhovoru pro Reuters Trump řekl, že si nebyl vědom setkání jeho syna s paní Veselnitskou. Při obhajobě svého syna dodal: "Mnoho lidí a mnoho politických profesionálů řeklo, že každý na jeho místě by to udělal."

Trump také odmítl říci, že by litoval akce svého syna: "Většina falešných politiků, kteří jsou Demokraté, které jsem sledoval během posledních pár dní … by tohle schůzku vzali za srdce."

V jiném rozhovoru Trump také řekl, že se mu dařilo při jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem."Lidé říkali, že bychom se neměli shodovat. Kdo jsou ti lidé, kteří to říkají?" Myslím, že jsme si vedli velmi dobře, "řekl.

Trump poté citoval nedávné příměří v jihozápadní Sýrii jako příklad toho, jak funguje spolupráce s Putinem. Řekl, že si byl jistý, že by Rusové dali přednost tomu, aby v Bílém domě úřadovala Demokratka Hillary Clintonová. Proč? "Kdyby vyhrála Hillary, naše armáda by byla zničena," řekl Trump doslova. "Naše energie by byla mnohem dražší, to se o mně Putinovi na mě nelíbí a proto říkám, proč by mě chtěl?"

Trump také řekl agentuře Reuters, že požádal Putina o přiznání, pokud jeho vláda zasahovala do amerických voleb. "Řekl jsem: Udělali jste to?  A on řekl: "Ne, ne, vůbec ne." Poté jsem se ho podruhé zeptal úplně jinak a on zopakoval: "Absolutně ne", "dodal Trump.

Americký prezident v současné době cestuje do Paříže, kde se připojí k oslavám dne Bastily.